fbpx

6 kroków do lepszych zdjęć smartfonem

Wydawać by się mogło, że jedynie zdjęcia wykonane za pomocą tak zwanej lustrzanki mają w sobie ten blask i charakter. Nic mylnego, czasami wystarczy nam smartfon. Jednakże nie wystarczą tylko dobre chęci, ponieważ aby wykonać

Wydawać by się mogło, że jedynie zdjęcia wykonane za pomocą tak zwanej lustrzanki mają w sobie ten blask i charakter. Nic mylnego, czasami wystarczy nam smartfon. Jednakże nie wystarczą tylko dobre chęci, ponieważ aby wykonać zdjęcie dobre jakościowo, należy biegle posługiwać się aparatem zamieszczonym w naszym sprzęcie.Stosując się do kilku opisanych tu metod, uzyskasz zdjęcia, jakich oczekujesz i nie będziesz zmuszony wydawać dużych sum na profesjonalne aparaty.

 

1. Czysty obiektyw gwarancją lepszego zdjęcia

Korzystając na co dzien ze smarfona zapominamy o tym, jak bardzo w trakcie użytkowania jest on narażony na zabrudzenia i zamazane ślady pozostawiane przez nasze palce. Jeśli chcemy zdjęć lepszych jakościowo, to koniecznie musimy pamiętać o regularnym przecieraniu obiektywu aparatu w naszym telefonie. W przeciwnym wypadku, nasze zdjęcie nie będzie prezentowało się estetycznie.

 

2. Nie bój się korzystać z lampy błyskowej

Większość użytkowników smartfonów uważa za stosowanie lampy błyskowej jako zło konieczne, jednakże jest to niekorzystne podejście do tematu, jeśli chcemy uzyskać zdjęcie o naprawdę wysokiej jakości. Wiadomo, że światło naturalne jest najmilej widziane, lecz wystarczy nam tak naprawdę zastosowanie dyfuzora w postaci kartki papieru, który zneutralizuje mocne światło lampy błyskowej i sprawi, że nasze zdjęcie uzyska autentyczny wygląd.

 

3. Ustawienie ostrości wyeksponuje pożądany element zdjęcia

W obecnych smartfonach funkcja automatycznego ustawienia ostrości nie jest już żadną nowością, a raczej standardem. Nie bójmy się korzystać z dobrodziejstw ciągle to rozwijającej się technologii, korzystajmy więc także  z możliwości ręcznej kalibracji ostrości. Ta opcja przyda nam się niezmiernie w przypadku zdjęć ekspozycyjnych, w których to chcemy wyeksponować dany punkt, na tle pozostałych elementów zdjęcia.

 

4. Postawa statyczna pożądana w wypadku dobrego zdjęcia

W momencie wykonywania zdjęcia ważnym jest, żeby fotograf nie poruszał się z aparatem, pozostawał w jednej pozycji,aby aparat pracował należycie. Jeśli nie zastosujemy się do tej porady, nasze zdjęcie będzie niewyraźne, a jego punkt centralny będzie nienależycie wyróżniony.

 

5. Do odważnych świat należy

Utarło się stwierdzenie, że nie powinno się wykonywać zdjęć mając słońce za plecami. Zapomnij o tym i przełam rutynę. Pewnie zastanawiasz się dlaczego warto? To proste, promienie słoneczne, które pojawią się na twoim zdjęciu będą jego wartością dodaną, a docelowy punkt stanie się wyrazisty. Należy jednak o tym punkcie pamiętać i zadbać o jego ekspozycję, inaczej nasze zdjęcie przedstawiać będzie kropki i plamki.

 

6. Chwile ulotne na twoim smartfonie

Aby zdjęcie przedstawiało swoją jakość i wyróżniało się pośród innych, wymaga odrobiny wiedzy i zamiłowania do fotografii. Nie jest to jednak regułą, czasami w przypływie momentu możemy zdecydować się na spontaniczne wykonanie zdjęcia, bez wcześniejszego przygotowania i niezbędnych ustawień funkcji w aparacie, a naszym oczom ukażą się zdjęcia ciekawe i wpadające w pamięć. Na dobre zdjęcie nie ma reguły, a istnieje jedynie ta, że zamiłowanie do obrazu przekuwa się w pasje na lata.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *