fbpx

Darmowe programy do obróbki zdjęć 2020

Obróbka zdjęć to powszechny proceder, który ma na celu wyciągnięcie z danego zdjęcia wszystko, co najlepsze. Zarówno osoby, które zaczynają zabawę z edycją zdjęć, jak i Ci, którzy zjedli na tym zęby, zastanawiają się, jaki

Obróbka zdjęć to powszechny proceder, który ma na celu wyciągnięcie z danego zdjęcia wszystko, co najlepsze. Zarówno osoby, które zaczynają zabawę z edycją zdjęć, jak i Ci, którzy zjedli na tym zęby, zastanawiają się, jaki program najlepiej nadaje się do tego typu prac?  Oczywiście najbardziej znany na świecie program do obróbki zdjęć, czyli Photoshop jest pierwszym oprogramowaniem, które nasuwa nam się na myśl, jednak dla osób, które nie wiążą z obszarem edycji zdjęć swojego życia zawodowego, a chciałyby po prostu hobbystycznie pobawić się zdjęciami, cena może odstraszyć. Jednak zbyt wysoka cena Photoshopa nie musi nas odstraszyć od poszukiwania innego programu, który bez żadnych opłat pomoże nam poprawić zdjęcia. Poniżej przedstawione jest zestawienie najlepszych darmowych programów do obróbki zdjęć

 

GIMP

Gimp jest zdecydowanie od wielu lat najlepszym darmowym programem do edycji obrazów. Bogactwo funkcjonalności i łatwość obsługi nawet dla osoby, która nie miała wcześniej styczności z tego typu programami sprawia, iż od wielu lat jest to najpopularniejsze oprogramowanie tego typu. Dużą zaletą pracy w Gimp jest możliwość pracy na tak zwanych warstwach, co pozwoli na bardzo sprawne usunięcie ewentualnego tła ze zdjęcia bądź obrazu. Dodatkowym aspektem przemawiającym za stosowaniem GIMPa jest fakt, iż program jest stale rozwijany o nowe funkcjonalności, a także zewnętrze plug-iny, które pozwalają na jeszcze większy zakres edycji zdjęcia. Dla osób, które uważają ten program za skomplikowany w obsłudze, na ratunek przychodzi wiele instrukcji i filmów instruktażowych, pokazujących krok po kroku, w jaki sposób powinniśmy pracować z tym narzędziem.

 

Photoscape

 

Photoscape jest doskonałym narzędziem dla tych, którzy planują w szybki sposób dokonać podstawowej obróbki zdjęcia. Jest to też świetne oprogramowanie na początek dla osób, które wcześniej nie miały okazji zajmować się obróbką zdjęć. Prosty interfejs pozwala na edycję wszystkich elementów zdjęcia jak szum, korekcja bieli, jasność czy kontrast. Photoscape pozwala również na banalnie proste tworzenie wszelkiego rodzaju kolaży. Photoscape powinien być pierwszym wyborem dla wszystkich osób, które chcą spróbować obróbki zdjęć, ale nie wiedzą, czy to tak naprawdę zajęcie dla nich.

 

Fotor

Fotor dopiero od niedawna jest dostępny w wersji na komputery. Wcześniej była to jedynie aplikacja mobilna na smartfony, jednak popularność tego oprogramowania sprawiła, że twórcy postanowili udostępnić ją także użytkownikom laptopów i komputerów stacjonarnych. Fotor jest kolejnym oprogramowaniem do obróbki zdjęć, którego interfejs na samym początku nie przestraszy początkującego edytora zdjęć. Aplikacja pozwala na podstawową obróbkę zdjęć taką jak korekcję kontrastów, ostrości czy jasności. Aplikacja pozostawiła pewne funkcjonalności mobilne takie jak zastosowanie wielu filtrów, które samoistnie poprawiają jakość zdjęcia. Dużym plusem programu Fotor jest możliwość edycji kilku zdjęć w jednym czasie, co pozwala nam na dużą oszczędność czasu, jeżeli planujemy poprawić kilka zdjęć przy zastosowaniu tych samych narzędzi.

One thought on “Darmowe programy do obróbki zdjęć 2020

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *