fbpx

Fotograf rozkręca Instagram

W dzisiejszych czasach media społecznościowe mają bardzo duże znaczenie. Pozwalają one nie tylko na nawiązanie kontaktów z różnymi osobami oraz upublicznianie zdjęć ze wspólnych przeżyć, ale są świetnym sposobem na rozkręcenie firmy i zarabianie. Jednym

W dzisiejszych czasach media społecznościowe mają bardzo duże znaczenie. Pozwalają one nie tylko na nawiązanie kontaktów z różnymi osobami oraz upublicznianie zdjęć ze wspólnych przeżyć, ale są świetnym sposobem na rozkręcenie firmy i zarabianie. Jednym z popularniejszych serwisów jest Instagram. Nieustannie przybywa na nim nowych użytkowników. Jednak, aby osiągnąć sukces, trzeba w jakiś sposób się wybić i pozyskać nowych użytkowników. Czy istnieje na to jakiś sprawdzony przepis?

 

Sposoby na rozkręcenie swojego Instagrama

Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób mogą się wybić na swoim Instagramie. Niektórzy decydują się na kupowanie followersów lub polubień. Niestety budowanie swojej pozycji w mediach społecznościowych w ten sposób, nie działa zbyt dobrze. Z pewnością nie jest to rozwiązanie na dłuższą metę.

Rozwijanie Instagrama to proces długotrwały, wymagający nakładu czasu i zaangażowania. Warto więc zastosować kilka praktycznych porad, które pozwolą na znaczne poszerzenie grona odbiorców.

 

O czym należy pamiętać rozwijając swojego Instagrama?

Przede wszystkim, aby z sukcesami rozwijać swojego Instagrama, trzeba regularnie umieszczać na nim posty. Żyjemy w czasach, które charakteryzują się bardzo dużą ilością najróżniejszych treści, które są nieustannie publikowane. Nie dbając o regularność, można bardzo łatwo “zgubić się” pomiędzy innymi treściami. Warto wypracować sobie nawyk regularności. Można także rozpisać plan publikacji postów, aby się nie pogubić.

Kolejną ważną kwestią, dla fotografów, którzy chcą rozwinąć swój profil jest jego optymalizacja. Oczywiście można trochę poszaleć i publikować posty w swoim stylu, ale zadbanie o przestrzeganie kilku zasad prezentacji ma ogromne znaczenie. Warto stosować krótkie i zwięzłe opisy, bogate w treść. Dobrze jest także wykorzystać pole dotyczące aktywnego linku, który pozwala na odesłanie obserwatora do właściwej strony.

Ważne także, aby publikowane treści były jak najbardziej prawdziwe i prezentowały daną osobę. Oczywiście trzeba zachować pewne granice prywatności, jednak od czasu do czasu można uchylić rąbka tajemnicy, aby zainteresować czymś odbiorców. Można pokazywać nie tylko aspekty dotyczące firmy, ale także pewne aspekty z życia prywatnego. Fani z pewnością to docenią. Można także angażować odbiorców poprzez zadawanie im różnych pytań, proszenie i porady lub rekomendacje, czy urządzanie konkursów.

Aby podnieść swoją popularność i dotrzeć do szerszego grona odbiorców warto także używać hashtagów. Służą one do tagowania zdjęć. Dzięki temu użytkownicy, którzy będą chcieli znaleźć fotografie przedstawiające np. lasy, będą mogli bardzo łatwo znaleźć odpowiednie zdjęcia. Ponadto wstawiane posty będą się ukazywały osobom, które są zainteresowane daną tematyką. Trzeba jednak pamiętać, aby w jednym poście nie umieszczać więcej niż 30 hashtagów. Jest to bardzo istotne ograniczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *