fbpx

Idealne zdjęcie na Instagram i bloga – to nie takie trudne

Praktycznie każdy aktywny użytkownik mediów społecznościowych wrzuca na nie fotografie, by podzielić się jakimiś chwilami ze swojego życia z innymi ludźmi. Jeżeli już się to robi, warto zadbać o ich prezencję, w końcu obserwatorzy mają

Praktycznie każdy aktywny użytkownik mediów społecznościowych wrzuca na nie fotografie, by podzielić się jakimiś chwilami ze swojego życia z innymi ludźmi. Jeżeli już się to robi, warto zadbać o ich prezencję, w końcu obserwatorzy mają się nimi zachwycać. Niektóre konta na Instagramie czy też blogi naprawdę wyglądają świetnie, nie można się wręcz oderwać od podziwiania zdjęć tam zamieszczonych. Dlaczego nie posiadać podobnego? W końcu fotografowanie to świetna zabawa, jak i również ciekawe, popularne hobby.

 

Nie trzeba kupować drogiego sprzętu

Pieniądze nie są dobrem powszechnym, a zwłaszcza ich nadmiar. Nie jest to żaden powód do wstydu, ani też przyczyna porzucenia marzeń o idealnym koncie na Instagramie. Nie potrzeba bowiem do prowadzenia go bardzo drogiego aparatu, nie mówiąc o reszcie gadżetów. Zawodowy fotograf może sobie zaprzątać tym głowę, bo jego celem jest najwyższa jakość świadczenia usług, na przykład zrobienia odpowiednio ostrego i prawidłowo oświetlonego zdjęcia do dowodu osobistego. W mediach społecznościowych natomiast bardziej liczy się pomysłowość, kreatywność oraz pasja do fotografii. Ponadto, wykorzystywanie telefonu do robienia zdjęć pozwala na większa spontaniczność w prowadzeniu konta na Instagramie, czy też bloga, bo zawsze ma się go przy sobie, w przeciwieństwie do plecaka z ciężkim sprzętem. Warto jedynie pamiętać o utrzymywaniu obiektywu w czystości.

 

Warto wybrać i utrzymywać konkretną tematykę

Obserwując profil dietetyka spodziewać się można przepisów oraz porad dotyczących zdrowego stylu życia. Modelka natomiast będzie wrzucała na swoje konto własne zdjęcia w rozmaitych kreacjach, wykorzystując odmienne otoczenie dla urozmaicenia tła. Każda fotografia jest inna, ale wszystkie coś łączy. Warto również swój profil czy też bloga twardo prowadzić w określonym stylu, co na pewno zaprocentuje w liczbie obserwujących, gdyż ludzie mają przeważnie konkretne zainteresowania i chcą wiedzieć czego się spodziewać po oglądanym użytkowniku. Nie trzeba ciągle udostępniać tej samej fotografii, warto natomiast trzymać się swojej tematyki, może się ona kręcić na przykład wokół przyrody, bądź też odwiedzania ciekawych miejsc.

 

Utrzymanie estetyki zdjęć jest ważne

Nie mowa tutaj tylko o schludnym otoczeniu, ale także o odpowiednim doborze przedmiotów, które mają tworzyć pierwszy plan, jak i również tych z zadaniem stania się tłem. Można nawet stworzyć pudełko, gdzie będzie się przechowywać gadżety do zdjęć. Mogą to być okulary w grubej oprawie, kolorowe notesy, czy też wymyślne długopisy. Ważne, by pasowały do ogólnej koncepcji prowadzenia kanału. Im mniej popularne będą, tym lepiej, rzadko widziane rzeczy przyciągną wzrok obserwujących. Nie trzeba kupować drogich gadżetów, za to na pewno powinny być oryginalne. Mimo wszystko robienie zdjęć samym przedmiotom nie jest dobrym rozwiązaniem, warto dodać człowieka do tych fotografii, a najlepiej siebie. Książka ciekawiej będzie wyglądała, gdy ktoś ją akurat czyta albo chociaż dotyka, a nie tylko leży na stoliku w towarzystwie zakładki i okularów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *