fbpx

Jak wygląda dzień ślubu z perspektywy fotografa?

W dniu ślubu młodej parze towarzyszy wiele osób. Są to zarówno goście, najbliżsi – rodzina i przyjaciele, jak i osoby, które mają sprawić, żeby ten dzień był wyjątkowy i żeby można go było wspominać, przez

W dniu ślubu młodej parze towarzyszy wiele osób. Są to zarówno goście, najbliżsi – rodzina i przyjaciele, jak i osoby, które mają sprawić, żeby ten dzień był wyjątkowy i żeby można go było wspominać, przez bardzo długi czas, jak np. fotograf. Ma on za zadanie, uwiecznić piękne chwile i towarzyszyć świeżym małżonkom praktycznie przez cały czas.

 

Dzień fotografa – jak wygląda?

 

Każdy ślub jest inny, czasem fotograf towarzyszy młodym, już w domu w czasie przygotowań, a czasem zaczyna swoją pracę dopiero w kościele. Zwykle jednak śluby to bardzo wymagająca okoliczność, dlatego trzeba wszystko dobrze przemyśleć i zaplanować.

W pierwszej kolejności dobry fotograf powinien przygotować siebie. Jego strój i to jak sam zaprezentuje się podczas uroczystości, jest niezwykle ważne. Fotograf powinien wyglądać elegancko i schludnie, aby pasować do atmosfery i charakteru ślubu. Przed wyjściem, koniecznie trzeba także sprawdzić, czy ze sprzętem wszystko jest w porządku. Nie można dopuścić do tego, żeby baterie były rozładowane lub karty zajęte.

 

Dzień ślubu

Dzień ślubny fotografa wiąże się zwykle z dużym stresem, dlatego zawsze trzeba dokładnie przemyśleć wszystkie działania i omówić je z klientami, aby sprostać ich oczekiwaniom.

W dzisiejszych czasach bardzo modne są tzw. reportaże ślubne, które przedstawiają także etap przygotowań i często są uzupełniane o krótkie teledyski streszczające całą uroczystość. Dlatego, fotograf udaje się do domów przyszłych małżonków stosunkowo wcześnie, aby towarzyszyć im podczas robienia makijażu, czesania, dobierania dodatków i przybycia pierwszych gości. Tego typu zdjęcia, po latach są naprawdę bardzo fajną pamiątką, do której często się wraca.

 

Następnym etapem jest spotkanie Młodych

 

Zazwyczaj ma to miejsce, w domu Panny Młodej, gdzie odbywa się także błogosławieństwo, po którym młodzi udają się do kościoła lub Urzędu Stanu Cywilnego. To tam ma miejsce, najważniejsze wydarzenie, czyli zawarcie związku małżeńskiego. Wtedy fotograf ma tak naprawdę, najtrudniejsze zadanie. Najważniejsze momenty, które trzeba uchwycić, mają miejsce tylko raz, nie można niczego powtórzyć, dlatego trzeba nieustannie czuwać i działać w przemyślany sposób.

Po ślubie przychodzi pora na wesele

 

Fotograf także ma zapewniony posiłek. Nie pracuje on przez cały czas, w przerwach ma okazję spróbować różne smakołyki. Na Polskich weselach, jedzenie ma duże znaczenie, także przerw z reguły jest dość dużo.  Ludzie nie lubią być fotografowani podczas jedzenia. Fotograf pracuje przeważnie podczas tańców, toastów i ważnych wydarzeń jak np. oczepiny. Dzisiaj raczej odchodzi się od sesji w trakcie wesele, tylko umawia się na zdjęcia w inny dzień. Jednak emocje, które towarzyszą wtedy nowożeńcom, nie są możliwe do podrobienia w innym terminie. Warto wykorzystać okolice sali weselnej lub inne zachwycające miejsca, znajdujące się nieopodal. Ciekawą pamiątką będą także zdjęcia pozowane np. z rodzicami, świadkami, rodzeństwem itp. Dzień pracy fotografa na ślubie, jest bardzo wymagający!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *