fbpx
obróbka zdjęć

Najlepsze programy do obróbki zdjęć 2020

Wykonywanie zdjęć jest obecnie błahostką, ponieważ istnieje wiele urządzeń na rynku, które umożliwiają ich tworzenie. Z pewnością prym wiodą obecnie telefony komórkowe, które są szeroko dostępne w różnorodnych wariantach. Jednakże, aby fotografia została wykonana perfekcyjnie, czasami

Wykonywanie zdjęć jest obecnie błahostką, ponieważ istnieje wiele urządzeń na rynku, które umożliwiają ich tworzenie. Z pewnością prym wiodą obecnie telefony komórkowe, które są szeroko dostępne w różnorodnych wariantach. Jednakże, aby fotografia została wykonana perfekcyjnie, czasami potrzebuje edycji.  Obróbka polega między innymi na retuszowaniu lub nakładaniu filtrów. Do tego celu służą różnorodne programy edytorskie, jedne w swoim założeniu mają być dostępne dla kompletnych amatorów, z kolei te drugie wymagają pewnej wiedzy na temat fotografii. Na rynku są dostępne warianty darmowe oraz płatne, wszystko zależy tak naprawdę od preferencji osoby, której zależy na jak najlepszym efekcie końcowym, w postaci dopracowanego zdjęcia. Które z programów są najlepsze do obróbki w roku 2020?

 

Oferta dla amatorów

Szybka edycja, nałożenie filtru, intuicyjne kadrowanie oraz różnorodne formaty, nawet te zaawansowane- PSD oraz Sketch. O jakim programie mowa? Oczywiście chodzi tu o Photopea, czyli darmowy program, który nie wymaga instalacji na dysku naszego komputera. Aby zacząć w nim pracę wystarczy odwiedzić stronę producenta i z marszu rozpocząć edycję zdjęć. Swoim interfejsem nawiązuje do bardzo popularnego programu Adobe Photoshop, można śmiało stwierdzić, że jest niemal jego kopią. Co ciekawe program występuje w języku polskim, dodatkowo umożliwiając pracę z animacjami gif.

 

Wymagające rozwiązanie

Dla tych, którzy spędzili już co nieco czasu na obróbce zdjęć, z pewnością nie będzie obcy Gimp. Jest to program, który oparty jest na licencji wolnego oprogramowania, dlatego też można go wykorzystać w działalności komercyjnej. W sieci dostępnych jest wiele poradników, które mogą być pomocne dla początkujących użytkowników. Największa zaleta Gimpa to fakt, że dostępne do zainstalowania dodatki zdecydowanie rozwijają funkcjonalność programu. Jednakże, aby odczuć pełnię możliwości programu Gimp, należy zwrócić uwagę, że jest on przeznaczony zdecydowanie dla zaawansowanych konsumentów. Mniej wprawni mogą zastać problemy w trakcie dodawania lub edycji cieni.

 

Najlepszy z najlepszych

Historia Adobe Photoshop rozpoczęła się już w roku 1990 i trwa do dziś. Program jest utożsamiany z profesjonalną obróbką zdjęć oraz fotomontażem. Zrewolucjonizował on branżę graficzną, nie bez powodu najlepsi z najlepszych na całym świecie decydują się pracować z fotografiami za jego pośrednictwem. Popularność aplikacji przełożyła się na dostęp do bogatej ilości samouczków oraz kursów na różnorodnych forach, a także  serwisach społecznościowych. Nie dziwi więc fakt, że wielu twórców programów o podobnej funkcjonalności wzoruje się na nim, często tworząc bliźniaczy interfejs. Adobe Photoshop wymaga opłacenia subskrypcji w wysokości około 20 $ miesięcznie, jednakże jest to bardzo mała suma w porównaniu z opcjami, jakie otrzymujemy w zamian. Różnorodne funkcje dostępne w programie dla początkujących użytkowników mogą okazać się trudne do opanowania, lecz poprzez samouczki oraz obcowanie z programem w miarę czasu dojdziemy do perfekcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *