fbpx

WiFi w aparacie – czy jest potrzebne?

W ostatnim czasie technologia bardzo się rozwinęła. W sklepach można znaleźć wiele ciekawych rozwiązań, jednym z nich jest aparat fotograficzny wyposażony w moduł WiFi. Dla jednych jest to niepotrzebny gadżet, który do niczego się nie

W ostatnim czasie technologia bardzo się rozwinęła. W sklepach można znaleźć wiele ciekawych rozwiązań, jednym z nich jest aparat fotograficzny wyposażony w moduł WiFi. Dla jednych jest to niepotrzebny gadżet, który do niczego się nie przyda i nie jest  praktyczny, drudzy natomiast Internet w aparacie określają, jako super sprawę. Dzięki WiFi wystarczy wykonać zdjęcie i kilkoma kliknięciami wrzucić je do sieci. Jaka jest prawda o Wi – Fi w aparatach? Czy są one tak bardzo potrzebne? Czy może to jednak zbędny wymysł?

 

Po co WiFi w aparacie fotograficznym?

Czasy się zmieniają i WiFi w aparacie fotograficznym może się okazać naprawdę niezwykle potrzebne. Głównym założeniem modułu, jest bardzo łatwa współpraca aparatu z tabletem i smartfonem. Wystarczy pobrać odpowiednią aplikację, która umożliwi połączenie z aparatem i pozwoli na skorzystanie z szeregu bardzo potrzebnych funkcji.

Jedną z możliwości, na którą pozwala moduł WiFi, jest zdalne sterowanie aparatem. Można sprawdzić na ekranie smartfona co widzi aparat, można też zmienić jego ustawienia i wyzwolić migawkę. Dzięki temu zamiast zakupu drogiego urządzenia, które umożliwia przekaz obrazu na odległość, można zdecydować się na zakup tańszego aparatu i połączyć go ze swoim smartofnem.

 

Łatwiejsze przesyłanie zdjęć

Kolejną możliwością, która jest dostępna dzięki działaniu Wi – Fi, jest bardzo łatwe importowanie zdjęć z aparatu na smartfon lub tablet. Nie musisz już się obawiać, że Twoje zdjęcia przepadną w przypadku zgubienia lub zepsucia aparatu. Kopia zapasowa jest zawsze bezpieczną możliwością i dużym udogodnieniem, szczególnie dla osób, które fotografią zajmują się zawodowo. Możliwość przesyłania zdjęć jest dużo bardziej praktyczna niż ciągłe podpinanie kabelka lub wyciąganie karty pamięci.   Aplikacja pobrana na smartfon pozwala również na amatorskie obrabianie zdjęć.

 

Inne korzyści

Kolejną zaletą WiFi w aparacie, jest możliwość natychmiastowego udostępnienia zdjęcia. Bardzo szybko można powiadomić przyjaciół o tym, co się aktualnie robi i gdzie się jest. Można też udostępnić zdjęcia na mediach społecznościowych, przesłać je na bloga lub na stronę internetową.

Dzięki modułowi WiFi można też określić, w jakim dokładnie miejscu i w jakim czasie zostało wykonane dane zdjęcie. Ma to bardzo duże znaczenie, szczególnie dla podróżników. Ponadto, taka możliwość pozwala na bardzo szybkie odnalezienie wybranej fotografii spośród innych znajdujących się w folderze.

Moduł WiFi obecny w aparatach fotograficznych można znacznie ułatwić życie. Nie tylko pozwala on na szybkie wysyłanie zdjęć do sieci, ale także gwarantuje wiele ciekawych rozwiązań i możliwości. Przy zakupie nowego sprzętu warto zwrócić uwagę na opcje, które są dostępne. Nawet dodatkowe możliwości, które na pierwszy rzut oka mogą się wydawać zbędna, tak naprawdę dobrze się sprawdzą.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *